היסטוריה:

קורותיה של משפחת קשטן שזורים, בהקמת העיר תל אביב-יפו ופריחתה.

להתפתחות הגדולה של העיר תרמו העלייה הרביעית והעלייה החמישית (1924-1939) שבהן זרמו לעיר עולים רבים ממרכז אירופה. בתקופה זו היא החלה לקבל את הצביון הבורגני-בלייני שלה. בין העולים היו שני חברים בני 10 אברהם אושרוביץ ויצחק קשטן, אשר עם התבגרותם נשלחו ללמוד את מקצוע ה'חשמל' .

בסיום לימודיהם עבדו השניים כמתמחים במפעל של סימנס ובשנת 1932 קיבלו כל אחד 25 לירות סטרלינג ויחד פתחו את חנות החשמל ברחוב אלנבי 121, כשהרחוב היה מדרכה והרבה חול. עד מהרה חזר אברהם לתחום הטקסטיל ויצחק נשאר לנהל את חנות החשמל. הציוד שנמכר יובא מאנגליה, צ'כיה ומעוד מדינות באירופה וכלל מפסיקים משוריינים, מפסיקים ביתיים, נתכים מחרסינה קופסאות וצינורות מבקליט ומתכת. קשה לדמיין איך עושים יבוא ללא דואר אלקטרוני אלא רק במכתבים, כשלא היו כמעט טיסות ואלו שהיו היו יקרות מאוד והסחורה הגיעה בארגזים לנמל והמתינו להעמסה ופריקה. הציוד נמכר לקבלניים שבנו מפעלים, בתים פרטיים, להגנה ומאוחר יותר למשרד הביטחון, אז גם הפיק יצחק את הקטלוג המקצועי הראשון. ב- 1956 הפכה י. קשטן חומרי חשמל לחברה בע"מ.

ב- 1963 בועז קשטן נשלח ללמוד 'חשמל' בבית ספר מקצועי, זאת למרות שלא היה מקובל באותה עת שילדים 'צפוניים' ילמדו מקצוע ולא לימודים עיוניים. בקיץ היה בועז מצטרף לאביו לעבודה בחנות ועם הכסף שהרוויח קנה בעיקר מודלים וטיסנים, תחביב שהוא אוהב עד היום.

לשכת המסחר הוקמה בשנת 1919. על רקע מצב כלכלי חברתי ופוליטי קשה, חברו מספר יזמים יהודים בתל-אביב והחליטו לפעול לקידום המסחר בפלשתינה. אז הונחו היסודות לגוף שהפך ברבות הימים ללשכת המסחר העברית. במאי 1936 הוקם ביזמת לשכת המסחר ואחרים הנמל העברי הראשון- נמל ת"א אשר הוקם מתוך צורך לשחרר את הסוחר היהודי מהתלות בספק הערבי ולפתוח אפיקים חדשים למסחר.

עם סיום תקופת הצנע ב- 1959 הצטרפה י. קשטן חומרי חשמל בע"מ כחברה ה- 12 בלשכת המסחר, ההצטרפות נתנה ל'קשטן' אישור בלעדי ליבוא ציוד חשמל ובכך הפכה את החנות לסיטונאות, שמכרה ציוד למתחרים במחיר מוסכם. ההתפתחות של החברה הייתה איטית ומושכלת תוך הימנעות לקחת נציגות של מותגי על, שהכתיבו מדיניות מסחר שהייתה מבטלת את אופייה המשפחתי והתל אביבי של החברה.

ברבות הימים ולמרות בריאותו הלקויה של האב יצחק הוא לא וויתר להגיע בכל יום לעבודה ולנהל את החברה ביד רמה, בועז בנו סעד אותו שנים עד פטירתו של יצחק קשטן מסיבוך של מחלה בשנת 1980. מיד לאחר מכן, נטל בועז את המושכות והמשיך בפיתוח החברה. שני מהלכים מרכזיים תרמו למינוף פעילות החברה.

הראשון שיתוף הפעולה עם קצנשטיין אדלר והקמת חברת אסטרגל בע"מ, שנוסדה בשנת 1968 כחברה בת בקבוצת קצנשטיין אדלר, וכיום היא נמצאת בבעלות קצנשטיין אדלר ושות' מקבוצת אלקו, וי. קשטן חומרי חשמל בע"מ. אסטרגל, שעסקה עם הקמתה ביבוא ושיווק של ציוד מיתוג ופיקוד ללוחות חשמל, הייתה בין החברות הראשונות שפעלו בענף וכך ניתנה לה ההזדמנות ליצור קשרים עסקיים עם יצרנים בינלאומיים מהשורה הראשונה.

השני, בתערוכת אלקטריס באנגליה נפגש בועז עם בעלי חברת פרידלנד המובילים באירופה בייצור ושיווק פעמונים ביתיים, שהפיקו מנגינות מיוחדות. מהלכים אלו פתחו שווקים חדשים ורחבים והביאו לביסוסה של החברה ושגשוגה.

עסקה מתמשכת ובולטת במיוחד באותה תקופה בוצעה עם הכוח הרב לאומי שניכנס לסיני אחרי מלחמת ששת הימים, כבלי תקשורת וחיישנים שיובאו והוטסו בג'מבו במיוחד לישראל, עלתה רבע מיליון שקל, סכום עתק באותם הימים.

יחד עם החברה התרחבה גם המשפחה בועז נישא לנורית בשנת 1967 ונולדו עופר 1970, איתי 1973 ולירון 1989.

כיום עופר ואיתי מנכ"לים משותפים ובועז יו"ר הקבוצה.